Sportul Studentesc – Astra Ploiesti 0-1, Liga 1 – etapa a IX-a

“Studentii” lui Viorel Moldovan au dominat partida de pe teren propriu cu Astra Ploiesti, insa au pierdut meciul din etapa a 9-a a Ligii I.

Astra Ploiesti a obtinut inca un rezultat pozitiv, reusind sa obtina cele trei puncte din Regie dupa 1-0 cu Sportul Studentesc.

Partida din Regie a inceput furtunos. Dupa doar zece secunde, studentii au cerut penalty, insa jocul a continuat si s-a mutat imediat la cealalta poarta, unde Fatai a ratat o sansa importanta de a deschide scorul, dupa un sut ce s-a dus la o palma de transverasla.

Miranda a deviat superb pe spate in minutul 24, dandu-le emotii studentilor, iar in cele din urma deschiderea scorului a avut loc in prelungirile primei reprize. Fatai a profitat de o pasa inceata a lui Patrascu spre Niculescu si a reusit sa inscrie cu un sut din unghi, cu poarta goala. dupa ce nbsp; adriblat si portarul.

In partea a doua, echipa din Regie a alergat cu disperare dupa egalare, iar Maxim a zguduit bara transversala in minutul 81.