SRGIAN LUCHIN, lovit in cap de suporteri la derbyul orasului PLOVDIV. VIDEO

SRGIAN LUCHIN, fostul jucator al celor de la Dinamo, a fos tlovit in cap de o petarda la derbyul orasului PLOVDIV, dintre LOKOMOTIV si BOTEV.

Derbiul orasului PLOVDIV, dintre Lokomotiv si Botev, echipa lui SRGIN LUCHIN, a fost intrerupt de arbitru in minutul 42, la scorul 0-0 dupa ce suporterii echipei gazda au creat haos pe teren, aruncand mai multe petarde si obiecte contodente. Printre victime s-a aflat si fostul dinamovist Srgian Luchin, care a fost lovit in cap de un obiect aruncat din tribuna.

Presa bulgara anunta ca fanii lui Lokomotiv au premeditat incidentele pentru a suspenda meciul, protestand astfel impotriva finantatorului clubului.

Initial, meciul a fost intrerupt in primele minute, dar arbitrul a continuat partida pana in minutul 42, cand lucrurile au degenerat si s-a decis oprirea acestuia.

Sursa foto: sportal.bg

Sursa video: youtube.com