Steaua a castigat, 2-1, partida amicala contra echipei FC Clinceni

Steaua Bucuresti a disputat miercuri un meci amical in compania formatiei FC Clinceni, din liga secunda.

Steaua Bucuresti, campioana Romaniei, a disputat miercuri dupa-amiaza, la Domnesti, un meci amical impotriva divizionarei secunde FC Clinceni, pe care l-au castigat cu 2-1. Golurile ros-albastrilor in partida contra echipei ce ocupa locul patru in seria I, a ligii secunde, au fost inscrise de catre Gabriel Iancu, in minutul 16, respectiv Mihai Radut, in minutul 25. Gazdele partidei au redus din diferenta in minutul 27.

Stelistii au evoluat in urmatoarea formula de joc: Nita – Matei, Georgievski, Rapa, Pirvulescu – Aldea, Radut, Neagu – Gradinaru, Iancu, Tarnovan. In cea de-a doua repriza au mai intrat pe teren portarul Bogatinov, precum si juniorii Macris, Andrei si Dumitrache.

Sursa foto: steauafc.com