STEAUA a castigat cu 1-0 amicalul cu AL ITTIHAD KALBA. Doua debuturi in echipa lui RADOI

STEAUA BUCURESTI a disputant in pauza competitionala prilejuita de meciurile NATIONALEI ROMANIEI DE FOTBAL o partida amicala in compania echipei AL ITTIHAD KALBA din Emiratele Arabe Unite.

Stelistii au castigat cu 1-0, singurul gol fiind reusit de GREGORY TADE, in minutul 50. Aceasta partida a prilejuit debutul ivorianului DIARRASOUBA, dar si albanezului de 18 ani, BAKALI.

Steaua a inceput jocul in urmatoarea formula: Nita (cpt) — Alcenat, Rapa, Tosca, Guilherme — Tahar, Filip — Mihalcea, Stanciu, Diarrasouba — Tade. In repriza secunda, la rol-albastri au evoluat: Nita — Matei, Rapa, Aldea, Tarnovan — Sulley, Breeveld — Simion, Stanciu, Enceanu — Tade. In minutul 60, au intrat in teren Hamroun si Bakali, care i-au inlocuit pe Stanciu si Tade.

La inceputul meciului, cele doua echipe au tinut un moment de reculegere in memoria victimelor din randul refugiatilor din Siria.

Sursa foto: Romania Tv