STEAUA a invins CSMS Iasi, scor 1-0, si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei

Formatia Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 1-0, echipa CSMS Iasi, in optimile competitiei. Unicul gol al meciului a fost marcat de Stanciu, in minutul 89.

CSMS Iasi: Grahovac – Voicu, Cretu, Cr. Munteanu (Plamada ’32), tiganasu – Novac, Olah – Ciucur, Wesley, Bole (Badic ’80) – Onduku. Antrenor: Nicolo Napoli

Steaua: Cojocaru – Rapa, Luchin, Filip, Tosca – Bourceanu, Breeveld – Matei, Neagu, Stanciu – Valceanu (Macris ’83). Antrenor: Constantin Galca

Cartonase galbene: Novac ’74, Plamada ’78 / Rapa ’14, Luchin ’71, Stanciu ’81, Neagu ’90+1, Tosca ’90+3

Arbitri: Horatiu Fesnic – Ovidiu Artene, Radu-Iulius Timar – Marius Omut

Observatori: Cristian Nica, Aurel Ionescu.

La aceasta partida a revenit la Steaua Alexandru Bourceanu, imprumutat de la Trabzonspor.

La meci au asistat aproximativ 7.500 de spectatori.