STEAUA a INVINS in meciul amical cu TSKA Sofia

STEAUA BUCURESTI a INVINS formatia bulgara TSKA Sofia cu scorul de 1-0 (1-0), marti seara, intr-un meci amical jucat la Susesi Sport Center din stagiul de pregatire din Antalya.

Unicul gol al meciului a fost inscris de ADRIAN POPA (45), care a avut si o bara, in minutul 60.

Cu acest prilej a debutat la campioana Romaniei fostul atacant dinamovist GEORGE TUCUDEAN, intrat in repriza secunda in locul lui Keseru.

La bulgari au jucat si ex-dinamovistul Galcev, ex-rapidistul Milisavljevic sau fostul stelist Nikolic.

Antrenorul CONSTANTIN GALCA a aliniat urmatoarea echipa: Cojocaru — Papp, Luchin (Rapa, 68), Varela, Tosca — Prepelita (capitan), Breeveld (Bourceanu, 61) — Ad. Popa (Valceanu, 83), Rusescu (N. Stanciu, 68), Chipciu (Tanase, 61) — Keseru (Tucudean, 68).

Liderul campionatului bulgar a utilizat echipa: Yassine El Kharroubi — Ventislav Vasilev (Supusepa, 68), Plamen Kraciunov, Marin Orsulic, Tonci Kukoc (Denis Pricinenko) — Sunny (Galcev, 68), Marquinhos (I. Stoianov, 68) — Toni Silva (Amancio Fortes, 68), Juan Felipe (Brkljaca, 68), Nemanja Milisavljevic (Vitanov, 68) — Stefan Nikolic (Aurelien Joachim, 68)

STEAUA, invinsa sambata de Sturm Graz (Austria), cu 2-0, va juca urmatoarele meciuri pe 6 februarie cu Sparta Praga (Cehia) si pe 8 februarie cu NK Maribor (Slovenia), dar fara cei opt jucatori convocati la lotul divizionar. Partidele se disputa pentru trofeul “Susesi Winter League”.

Sursa foto: fanatik.ro