STEAUA-AALBORG 6-0: Campioana din LIGA I are cei mai multi jucatori in echipa etapei din EL. FOTO

STEAUA BUCURESTI s-a impus cu 6-0, scorul serii, in fata danezilor de la AaA AALBORG la debutul in grupa J a Europa League. Ros-albastrii au castigat dupa o a doua repriza fantastica, in care Sanmartean, Keseru si Rusescu au marcat nu mai putin de sase goluri.

Capitanul ALEX CHIPCIU a reusit trei pase de gol si a fost inclus in echipa primei etape din Europa League. LUCIAN SANMARTEAN a facut si el un meci mare si a prins “echipa de start”, alaturi de CLAUDIU KESERU, care a reusit cel mai rapid HAT-TRICK din istoria competitiei, in doar 12 minute.

In aceste conditii, STEAUA BUCURESTI este formatia care da cei mai multi jucatori in primul unsprezece al echipei etapei cu numarul I din grupele Europa League. “Caramelele” de la Everton a dat si ea doi jucatori dupa victoria cu 4-1 din fata lui Wolfsburg de pe teren propriu. Dinamo Zagreb are si ea un jucator in echipa tip a primei etape a grupelor Europa League dupa victoria la scor cu Astra, scor 5-1.