STEAUA – AS TRENCIN, scor 0-1, in ultimul amical din Turcia

STEAUA BUCURESTI a pierdut si ultima partida amicala din Turneul din Turcia, cu AS TRENCIN, scor 1-0, relateaza gsp.

Partida a fost una echilibrata, dar Steaua nu a reusit sa profite de ocaziile avute. Marica a ratat cele mai mari sanse pentru Steaua. In prima repriza, atacantul de 30 de ani, a trimis mingea in bara, iar in a doua parte a ratat singur cu portarul.

Singurul gol al partidei a fost marcat in minutul 44, de Maierhofer. Acesta a inscris cu un sut cu de la 10 metri, cu poarta goala.

In a doua parte, Marica si Hamroun au avut doua ocazii, dar Steaua nu a putut egala. AS Trencin s-a multumit cu pastrarea scorului si nu a mai pus probleme pe faza ofensiva, scorul ramanand cel inregistrat la pauza.

Sursa foto: romaniatv