STEAUA BUCURESTI – CHARLEROI 3-0 (0-0) / Vicecampioana se impune pe final

STEAUA BUCURESTI a obtinut, vineri dupa amiaza, inca un succes in cantonamentul pe care il efectueaza in Tara Lalelelor, “ros-albastrii” administrandu-le „zebrelor” de la Charleroi un sec 3-0, gratie unui ultim sfert de ora extrem de reusit pentru gruparea antrenata de Laurentiu Reghecampf.

Tehnicianul Laurentiu Reghecampf a revenit la sistemul 4-2-3-1, iar acest lucru s-a vazut in exprimarea elevilor sai, mult mai siguri decat in disputa cu NEC Nijmegen. Stanciu si Chipciu au avut cele mai mari ocazii ale primei reprize, insa “artificiile” au fost aprinse tarziu, in partea secunda a jocului.

Hamroun a deschis scorul in minutul 78, din pasa lui Ovidiu Popescu, iar Tudorie, cel mai in forma varf al Stelei in acest moment, si-a trecut in cont o “doppietta” in minutele 88 si 90+2.

STEAUA in prima repriza:  Nita – Enache, Tamas, Tosca, Dan Popescu – Pintilii, Achim – Popa, Stanciu, Chipciu – Golubovic.
STEAUA in repriza secunda: Cojocaru – Simion, Tamas, Tosca, Momcilovic – Muniru, Bourceanu – Ov. Popescu, Aganovici, Hamroun – Tudorie.

Sursa foto: CAPTURA VIDEO