STEAUA-PANDURII 2-2 LIVE TEXT / Doar remiza pentru rezervele campioanei

FINAL DE MECI IN GHENCEA. STEAUA TERMINA LA EGALITATE, 2-2, CU PANDURII DUPA CE LA PAUZA CAMPIOANA ROMANIEI A CONDUS CU 2-0.

Min.90: Trei minute de prelungire

Min.83: Schimbare Steaua: Valceanu intra in locul lui Iancu.

Min.82:  Schimbare Pandurii: Elton intra in locul lui Anton.

Min.81: Gorjenii domina finalul meciului, Steaua joaca doar pe contraatac.

Min.75: Alex dos Santos trece pe langa golul de 3-2. Brazilianul a ratat insa de putin contactul cu mingea, pe care daca o atingea o devia spre poarta goala.

Min.72: GOL PANDURII: Nistor inscrie dupa ce sutul sau de la 20 de metri este deviat de Matei si balonul trece peste Nita.

Min.65: Erico da Silva trage puternic de la 25 de metri, Nita respinge de sub transversala.

Min.63:  Ocazie mare pentru gorjeni. Alex Dos Santos trage putin pe langa poarta din opt metri.

Min.57: Breveeld a sutat de 16 metri, dar mingea a trecut peste transversala

Min.52: Centrare periculoasa in careul Stelei, dar Nita iese si retine, fiind faultat

Min.50: Lovitura libera pentru Pandurii de la peste 25 de metri. Shamsin trage peste zid, dar mingea ocoleste putin vinclul

Min.46: GOL PANDURII. In secunda 14 a reprizei secunde Matulevicius a marcat pentru PANDURII, reducand din handicapul oaspetilor

Min.46: A INCEPUT REPRIZA A DOUA

Min.45: PAUZA IN GHENCEA. STEAUA CONDUCE CU 2-0 DUPA O REPRIZA PE CARE A DOMINAT-O IN MAREA MAJORITATE A TIMPULUI.

Min.43: Nita scoate cu greu de la coltul scurt un sut puternic al lui Matulevicius

Min.39: Piovaccari este eliminat dupa ce vede al doilea cartonas galben.

Min.38: Italianul Piovaccari vede un cartonas galben.

Min.31:  Steaua cere penalty dupa o intrare asupra lui Matei, insa jocul continua

Min.28: Corner pentru gorjeni, Nita iese gresit, dar mingea iese in aut

Min.24: Gabi Iancu vede un cartonas galben.

Min.20: Actiune prelungita de atac a gorjenilor, se cere penalti dupa o intrare a lui Parvulescu, dar jocul continua.

Min.19: Nistor incearca un sut de la peste 25 de metri, mingea a trecut insa departe de poarta Stelei

Min.18: Bara pentru Pandurii. Centrare din lovitura libera, Nita a iesit gresit, iar Erico i-a luat fata si a tras din lateral, nimerind transversala

Min.16: GOL STEAUA. Neagu ii paseaza in fata portii goale lui Iancu, acesta marcand pentru 2-0.

Min.15: Piovaccari trage tare de la 20 de metri, Mingote apara cu dificultate.

Min.12: Nicoara suteaza din unghi, Nita retine balonul fara mare dificultate.

Min.7: GOL STEAUA.  Keseru inscrie de la 11 metri. Atacantul a ajuns la cota 7 in tricoul Stelei.  Lovitura de pedeapsa a fost obtinuta dupa ce sutul lui Neagu a fost blocat cu mana de Breveeld.

Min.5: Contraatac pentru Steaua, Piovaccari patrunde in careu, dar sutul sau este blocat si deviat in corner.

Min.2: Nita scoate excelent un sut din doar sase metri al lui Pleasca.

Min.1: A inceput partida. Pandurii beneficiaza de primul atac.

UPDATE ora 20:45 – Chiar daca Steaua se va baza pe rezerve, casele de pariuri vad campioana drept favorita certa, iar o victorie a Pandurilor are cote intre 5.00 si 6.00.

UPDATE ora 20:30 – Echipele de start: STEAUA:  Nita – Matei, Ripa, Georgievski, Pirvulescu – Neagu, Filip – Iancu, Keseru, Radut – Piovaccari; Pandurii: Mingote – Pleasca, Paraskevas, Erico, Momcilovici – Breveeld, P. Anton, D. Nistor – Alex, Matulevicius, Nicoara

STEAUA BUCURESTI joaca in aceasta seara, in etapa 32 a LIGII I, pe teren propriu cu PANDURII TARGU JIU, meci ce se va dispuata fara spectator in tribune.

Cu TITLUL 25 acontat deja, STEAUA primeste vizita celor de la PANDURII cu tribunele goale, campionii ispasind astazi cea de-a dua etapa de suspendare dupa incidentele provocate de supoteri la partida cu FC Brasov. Reghecampf a anuntat ca va menaja o parte dintre titularii obisnuiti, deoarece STEAUA mai are de jucat finala CUPEI ROMANIEI in acest sezon si nu vrea sa riste indisponibilitati pentru 23 mai, iar cei de la PANDURII spera sa profite si sa plece din Ghencea cu cele trei puncte, o victorie care ar putea sa ajute trupa lui Grigoras in lupta pentru locul 6 cu CFR CLUJ.

Meciul cu Steaua ii provoaca insa lui Petre Grigoras amintiri nu tocmai placute, tehnicianul gorjenilor jucand pana acum de nu mai putin de 8 ori pe stadionul Stealei si nu numai ca n-a reusit sa scoata vreun punct, ba chiar a fost umilit aproape mereu. Mai mult, Pandurii nu a mai invins STEAUA din 2011.