Steaua – Schalke 04 0-0 / Jens Keller a explicat remiza obtinuta de nemti la Bucuresti

Jens Keller, antrenor echipei Schalke 04, echipa care a remizat, marti seara, pe National Arena cu Steaua in grupele Ligii Campionilor a explicat motivle pentru care elevii sai nu au reusit sa se impuna in partida de la Bucuresti.

“In prima repriza am dominat, nu am lasat ocazii adversarului, dar in ultima treime nu am avut un om care sa inscrie. In repriza a doua, am scapat jocul din mana. S-a vazut ca Steaua vrea sa castige, a atacat, dar noi nu am fructificat bresele din apararea adversa.

Suntem obligati sa castigam ultimul meci de acasa cu Basel, daca vrem sa ne calificam in optimile Champions League. Steaua nu ne-a surprins, ne-am fi asteptat la mai multa presiune si agresivitate, in prima repriza. Nu sunt multumit cu repriza a doua, care s-a jucat pe contre.

Ne-am creat multe situatii de a marca, dar trebuie sa ne multumim cu acest 0-0. Nimeni nu s-a gandit ca Basel va lua sase puncte cu Chelsea. Steaua este o echipa care merita sa joace in grupele Champions League, pentru ca a facut egal cu noi si a remizat cu Basel de doua ori”, a declarat Jens Keller, potrivit postului de televiziune DigiSport.

Sursa foto: schalke04.de