STEAUA – UNION BERLIN 1-1 (0-0) / CAMPIONII, LA AL PATRULEA MECI FARA VICTORIE

Steaua a terminat astazi la egalitate, 1-1, cel de-al patrulea meci amical disputat in compania nemtilor de la Union Berlin in stagiul de pregatire de la Marbella, din Spania.

Steaua Bucuresti, campioana Romaniei, a inregistrat al patrulea meci consecutiv fara victorie din aceasta iarna. Gruparea ros-albastra a terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un amical disputat impotriva divizionarei secunde Union Berlin din Germania. Laurentiu Reghecampf a inceput meciul cu o formula de echipa apropiata de cea de baza, iar acest lucru s-a simtit si in jocul Stelei, care a dominat partida in cele mai multe momente.

Ros-albastrii puteau deschide scorul inca din minutul 2, insa Alex Chipciu si-a prelungit prea mult mingea, iar portarul advers a intervenit. Apoi, Kapetanos si Varela au marcat, insa arbitrul a considerat ca ambii jucatorii ai Stelei au comis fault in atac, anuland reusitele.

In partea secunda, italianul Piovaccari a fost gasit excelent in minutul 49 de Nicusor Stanciu, a preluat perfect si apoi a sutat imparabil sub bara transversala. Nemtii au avut prima ocazie mare de a marca abia in minutul 71, cand, dupa o greseala a lui Florin Gardos, Tatarusanu a fost fortat sa aiba o interventie de exceptie. Union a devenit insa tot mai periculoasa pe final de meci, iar Terrode a egalat in minutul 85 printr-un sut la coltul lung.

Steaua va disputa urmatorul meci amical miercuri de la ora 19:00, impotriva azerilor de la FC Baku, iar apoi campionii Romaniei urmeaza sa revina in tara pentru doua zile.

Sursa foto: prosport.ro