TURNEUL CAMPIOANELOR: SIMONA HALEP a fost ELIMINATA din faza grupelor

SIMONA HALEP a fost ELIMINATA de la TURNEUL CAMPIOANELOR din Singapore, inca din faza grupelor, dupa ce a pierdut meciul cu AGNIESZKA RADWANSKA, scor 5-7 (5), 1-6, dupa un prim set extrem de disputat, incheiat la tie-break.

SIMONA HALEP a avut un start bun de meci, insa a cedat asa cum ne-a obisnuit pe tot parcursul acestui an, din cauza problemelor de concentrare. Problemele au inceput cand SIMONA HALEP conducea cu 3-1 si a ratat doua mingi de break, permitandu-i astfel polonezei sa conduca cu 4-3.

SIMONA HALEP a avut din nou trei sanse de a se desprinde la 5-4, le-a ratat pe fiecare, iar AGNIESZKA RADWANSKA a egalat. Si la 5-5, SIMONA HALEP a mai irosit trei mingi de break si apoi a dus dramatic setul la tie-break.

SIMONA HALEP a avut un start fabulos, reusind sa o conduca cu 5-1 pentru AGNIESZKA RADWANSKA. Inexplicabil, a cedat din nou din punct de vedere mental si a pierdut sase game-uri la rand, in cel mai socant tie-break din istoria tenisului.

SIMONA HALEP l-a chemat pe Darren Cahill pentru o discutie dupa pierderea setului, dar nici acesta nu a putut sa o ajute. Setul secund a fost o simpla distractie pentru AGNIESZKA RADWANSKA, care a castigat cu 6-1.

Sursa foto: realitatea