UTA ARAD – DUNAREA CALARASI 4-1 d.p. (3-1, 1-0) / BATRANA DOAMNA s-a calificat la BARAJUL pentru LIGA I

UTA ARAD este cu un pas mai aproape de LIGA I, dupa ce a invins in primul baraj de accedere in prima liga din Romania pe DUNAREA CALARASI. In tur, scorul a fost 3-1 pentru calaraseni.

In retur insa, UTA ARAD a facut spectacol, castigand cu 4-1 partida, dupa prelungiri. La 3-0 pentru UTA ARAD, dupa golurile marcate de Man, Curtuius si Rus, Dunarea a marcat dramatic in minutul 80 prin Stoica, trimitand meciul in prelungiri. In ultimele 30 de minute, acelasi Rus a punctat decisiv in minutul 99 reusind dubla si a trimis-o pe UTA ARAD in ultimul baraj, cel cu  FC Voluntari, care va avea loc pe 8 si 12 iunie.

Sursa foto: prosport